УПИС

Драги родитељи и ученици,

Желимо Вам добродошлцу на интернет презентацију  Средње школе „СВЕТИ САВА“.
Оснивању Средње школе „Свети Сава“ предходило је дуго педагошко искуство и богата медицинска пракса оснивача Школе. Вођени интересима позитивног развоја, не само наших ученика, већ и наших наставника, намера нам  је да се школа развија у складу са савременим трендовима у образовању и јасним погледом у будућност.

Позивамо Вас да посетите нашу Школу, обиђете све наше кабинете, питате, предложите, поделите са нама нове идеје. Све што је за добробит развоја и унапређење образовања, радо ћемо прихватити, усвојити и применити. Жеља нам  је да наше ученике што успешније припремимо за  даље школовање, за брзо укључење у  реални  свет рада, једном  речју да их припремимо за живот.

РОКОВИ ЗА УПИС РЕДОВНИХ УЧЕНИКА

Упис  нових  ученика  за 2019/20. годину је почео.

Очекујте тренутно велике попусте при упису!!!

РЕДОВНО ШКОЛОВАЊЕ
ЗА УПИС У 1. РАЗРЕД СРЕДЊЕ ШКОЛЕ потребно је приложити
  Пријаву за упис (школа обезбеђује формулар за пријаву)
  Извод из матичне књиге рођених
  Сведочанства о завршеном шестом, седмом и осмом разреду основне школе
  Лекарско уверење за упис у средњу школу (за гимназије  није потребно)
  Потписан уговор о школовању
 Уплатом школарине ученицима су обезбеђени:
·                     Уџбеници и основни прибор за рад
·                     Могућност коришћења опреме и технике у току школске године: интернет, лаптоп, видео бим
·                     Допунска или додатна настава (по потреби)
·                     Часови физичког васпитања у Спортском центру “ТАШ” Београд
·                     Електронски дневник
·                     Пракса у успешним домаћим предузећима (само за стручне школе)
·                     Посете културним, спортским  и другим манифестацијама

ВАНРЕДНО ШКОЛОВАЊЕ
Ø  Ванредно школовање (ако  желите да наставите прекинуто школовање, ако се активно бавите спортом, запослени сте или имате неки други разлог)

Потребна документа:
     Извод из матичне књиге рођених
     Сведочанства основне школе (за упис у први разред)
     Сведочанство претходно завршеног разреда (за упис у други, трећи и четврти разред)

ДОКВАЛИФИКАЦИЈА И ПРЕКВАЛИФИКАЦИЈА

Школа може да одговори и потребама доквалификације, а такође и преквалификације за све заинтересоване, који у времену брзих технолошких промена и потребе промене радног места, желе да добију квалитетно образовање и успешно запослење.

Ученици ће имати могућност да полагањем диференцијалних испита прелазе из једног образовног профила у други. На тај начин се отварају веће могућности избора за даље школовање као и за евентуалну промену одлуке у избору жељеног занимања.

Ø  Преквалификација (ако хоћете да промените занимање у оквиру истог или другог подручја рада)
        Сведочанства претходног образовног профила (I, II, III, IVразред)
        Диплома матурског или завршног испита
        Извод из матичне књиге рођених

Ø  Доквалификација (ако сте завршили  трогодишњу школу и  желите да наставите и завршите четворогодишње школовање)
        Сведочанства претходног образовног профила (I, II, III разред)
        Диплома завршног испита
        Извод из матичне књиге рођених

НОСТРИФИКАЦИЈА ДИПЛОМА СТЕЧЕНИХ У ИНОСТРАНСТВУ

Ако је Ваше дете завршило средњу школу у иностранству, можемо Вам помоћи око  нострификације дипломе и сведочанства и признавања диплома одређеног  занимања, ради запослења или наставка школовања на високошколским установама у Србији.